27.08.2022

13ka

Dystans 13 km

Limit czasu 3 godziny

Przewyższenie 750m

Dowiedz się więcej

22ka

Dystans 22 km

Limit czasu 5 godzin

Przewyższenie 1000m

Dowiedz się więcej

40ka

Dystans 40 km

Limit czasu 8 godzin

Przewyższenie 1480m

Dowiedz się więcej

Harmonogram

6:00 Otwarcie biura zawodów
8:30 Start trasy 40 km
9:45 Start trasy 22 km
10:30 Start trasy 13 km
11:30 Warsztaty gry na bębnach – Zespół FOLIBA
12:45 Otwarcie Wernisażu Poplenerowego
Międzynarodowego Pleneru Malarskiego
Kletno-Stronie Śląskie 2022
13:00 Warsztaty gry na bębnach – Zespół FOLIBA
14:30 Wręczenie nagród za trasę 13 km
15:00 Koncert: Czerwony Tulipan
16:15 Wręczenie nagród za trasę 22 km
16:30 Koncert: Low Fen
17:30 Wręczenie nagród za trasę 40 km
18:00 Koncert: Wolna Grupa Bukowina
19:30 Projekcja wywiadu z Jurkiem Górskim
20:00 Kino plenerowe – film „Najlepszy”
22:00 Jam Session przy ognisku

Kino plenerowe

Przystanek na Szlaku to relatywnie nowe miejsce na mapie turystycznej infrastruktury w Kletnie. To właśnie w tej uroczej przestrzeni zlokalizowane będzie biuro zawodów, stąd będziecie startować i kończyć swoje zmagania z trasami Biegu Jaskiniowego Niedźwiedzia. Przystanek oferuje strefę gastronomiczną oraz kino plenerowe, a my już teraz serdecznie zapraszamy Was na pokaz filmu „Najlepszy”, opowiadający historię Jurka Górskiego, triathlonisty, który poprzez zaangażowanie w sport pokonał wieloletnie uzależnienie od heroiny.

Fanpage

 

Warsztaty gry na bębnach

Znacie coś bardziej zagrzewające do walki od rytmu bębnów? My nie, dlatego podczas trwania zawodów chętni będą mogli wziąć udział w darmowych warsztatów

Strona

Low Fen

Low Fen to grupa przyjaciół, lokalnych, sudeckich górali, którzy zamiłowanie do rockowych i metalowych brzmień przekuli w cieszący się coraz większym zainteresowaniem zespół. Lądczanie z Low Fen zaserwują Wam dawkę solidnego stoner rocka, ale niech Was nie zwiedzie ta zapowiedź- Ci panowie wiedzą, jak poruszyć najbardziej czułe struny w sercach wszystkich miłośników dobrej muzyki. Fragment ich utworu wykorzystaliśmy w prezentowanym na stronie głównej filmiku promocyjnym.

Fanpage

Wolna Grupa Bukowina

Wolna Grupa Bukowina to legendarna grupa muzyczna z nurtu folk rocka i poezji śpiewanej, której mamy nadzieję nikomu przedstawiać nie trzeba. Ten pochodzący z Buska- Zdroju zespół debiutował w 1971 i przez ponad pół wieku działalności zagrał niezliczoną ilość koncertów podczas różnorakich festiwali, m. in. dwa razy gościli na przystanku Woodstock, a także dla Polonii z Kanady, USA i Irlandii. Dla starszych roczników ten koncert będzie sentymentalną podróżą do czasów, kiedy w górach królowała flanela, dżins i gitara akustyczna, młodszych mamy nadzieję zainteresować twórczością tej niekwestionowanej gwiazdy niszy, jaką jest scena poezji śpiewanej.

Strona zespołu

Czerwony Tulipan

Powstały w 1985 roku olsztyński Czerwony Tulipan, to kolejny obok Wolnej Grupy Bukowina legendarny zespół nurtu poezji śpiewanej, który wystąpi podczas trwania zawodów biegowych. Kapela z sukcesami koncertuje od lat zarówno w Polsce, jak i poza nią (m. in. w Niemczech, Francji, Szwecji, Austrii, na Węgrzech i Litwie, a także w USA i Kanadzie). Dla miłośników tego nurtu muzycznego prawdziwa gratka.